Sestričina je u 7 nedelji trudnoće i na kontroli je ustanovljen mrtav plod tako da je predložena kiretaža ali kako se boji zbog posledica doktor joj je predložio da sačeka dve nedelje i da će sama prokrvariti tako da će plod izaći prirodnim putem. Jako smo zabrinuti što su mišljenja podeljena i što je u pitanju prva trudnoća. Budući suprug ima u porodici sl. Sa hendikepom pa me zanima da li to ima veze i sa ovim plodom.

    Odgovoreno: 10. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Što se anomalija tiče možda ćete saznati tek kada se nakon kiretaže uradi hisptopatološki pregled. Uzroci spontanog pobačaja su brojni, a često i nepoznati. Ukoliko u tom periodu ne dođe do spontanog završetka pobačaja svakako bi trebalo uraditi kiretažu