Posle dosta procitanih clanaka o double i triple testu, nigde nisam nasla kakav je dalji postupak ako se (ne daj boze nikom) utvrdi hromozomski nedotatak, daunov ili neki drugi sindrom, a pouzdano utvrdjen amniocentezom ili preko krvi ploda. Kakvi su dalji potezi medicine, da li se primenjuje cedomorstvo ako vec ne postoji metod "izlecenja". Uz izvinjenje zbog amaterskog koriscenja medicinskih naziva, u nadi da cu dobiti brz odgovor, unapred zahvalna

    Odgovoreno: 11. 07. 2012.
    • Poštovana,
      U slučaju da se otkrije neka od genetskih anom alija ploda može se uz prethodno savetovanje sa roditeljima i odobrenje etičkog komiteta izvršiti fetocid a do 20te nedelje gestacije. Koliko mi je pooznato to se radi u iga višegradska