Postovanje, imam 35 godina i tri ne uspesne trudnoce iza sebe koje su se zavrsile spontanim pobacajem u 4 i 5 mesecu trudnoce. Analize su pokazale da sam nosilac mutacije mthfr c677t (heterozigot) , analize stitne zlezde tj antitela tpoad je 405, tgat 204, radjene u trenutku kada sam ostala u drugom stanju po cetvrti put. Na ultra zvuku doktor je konstatovao mogucnost blizanaca, trazio beta hcg u razmaku od dva dana da uradim, prvi dan je bio 1838, a posle dva dana 3122mlu/ml. Interesuje me, po vasem misljenju sta savetujete, koju terapiju uz ovakve nalzae i da li je potrebno, posto zivim u boru, doci u nis ili beograd. Hvala vam unapred, sandra

    Odgovoreno: 11. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Potrebno je da se javite endokrinologu zbog štitaste žlezde, kao i da koristite folnu kiselinu i b kompleks vitamina zbog mthfr mutacije, eventualno bi kasnije bila uvedena antikoagulantna terapija, ali tek po preporuci genetskog savetovališta