Poštovani, imam pitanje. Imama ranicu na grliću materice, dijagnoza erythroplakia colpitis pvu, papa ii, grupa sekreta iii, (prisutna samo ešerihija koli u većem broju) , bris nachlamydiu, mycoplasmu i ureaplasmu negativan. Problem je povećan sekret izazvan ranicom koji se nikako ne smanjuje. Pila sam citeral, sada pijem bactrim, koristila sam vaginalete macmiror, trenutno koristim vagisan gel (čini mi se da se tako zove) . Krajem maja ponavljam bris na ešerihiju i čekam šta dalje, frustrirana sam i uplašena gledajući da imam 23. Godine. Moje pitanje je zapravo kakve još terapije postoje ili neke metode otklanjanja i koliko su bolne. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 11. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Ukoliko je pap test uredan, a vi želite da uklonite promenu ili vam ona pravi probleme, potrebno je da se prethodno uradi biopsija, bez obzira na izgled ranice i pap test, pa tek ako je i taj nalaz uredan ista može da se otkloni