Molim vas za savet. Izlozicu vam detaljno problem. U aprilu ove godine otisla sam na redovan ginekoloski pregled da uradim papa test. Nalaz je glasio: papa: nesto er. , dosta le, celije skoro svih slojeva epitela sa uvecanim jedrima parabazalnih celija. Pa: ii sanirati infekciju potom obavezna kolposkopija. Doktorka mi je uradila vaginalni bris i utvrdila da imam candidu, dala mi je macmiror vaginalete i kremu. Nakon zavrsene terapije odradila mi je popnovo bris i bilo je u redu. Pored tog brisa uradjen je i test na hlamidiju koji je bio negativan, kao mikroplazma i ureaplazma i ti nalazi su bili dobri. Doktorka je zatim otisla na godisnji a ja na more i nije mi uradjen papa. Po povratku sa mora bila sam bolesna i pila sam antibiotike, da bi u avgustu ove godine osetila jak i intezivan svrab u predelu vaginalnog i analnog otvora sto mi je otezavalo mokrenje i praznjenje creva. Po preponama mi se pojavilo crvenilo praceno svrabom i peckanjem kao da zari kopriva na tim mestima. Imala sam pojacan secret id anima blagu temperature 37 sa 3. Kada sam otisla kod doktorke ona mi je po izgledu sekreta napamet prepisala terapiju i to istu kao u aprilu macmiror spolja i unutra vaginalete i rekla da se ispiram soda bikarbonom. A te ranice je ostavila tako da same prodju po preponama. Medjutim to se pocelo siriti i ja sam sumnjala na herpes pa sam u apoteci na svoju ruku kupila zovirax kremu i pomogla mi je. Sve se povuklo i nisam imala problema. Juce sam imala odnos sa deckom posle mesec i po dana pauze zbog svih terapija i nisam mogla od bolova i pocela sam da blago krvarim dole. Kada sam dosla kuci pogledala sam ogledalom i videla ranice na ulazu u vaginu koe deluju kao otvorene, i natekli deo na ulazu koji lici na lopticu. Imam dugu vezu i stalnog partnera, koristim i kontracepciju diane 35, decko nema nikakvih problema. Otici cu kogd ginekologa opet naravno, ali me interesuje jos necije misljenje. Jako sam se uplasila, molim vas da mi odgovorite. Bila bih vam zahvalna. Pozdrav.

    Odgovoreno: 25. 09. 2012.
    • Poštovana,
      Neophodno je uraditi kolposkopski pregled i eventualno neke briseve (kažem neke jer tačno koje treba odrediti prilikom pregleda) . Po opisu koji ste mi dali ne verujem da se radilo o herpesu ali sada ne mogu biti sigurna u to