Pre 3 nedelje sam saznala da imam policisticne jajnike. Dijagnoza je syndroma ovarii polycystici e282. Dobila sam da pijem jeanine kontracepciju 3 meseca. Recite mi kakwe su posledice te bolesti da li je moguca totalna sterilnost kao sto pise da se jawlja neplodnost? Ja u poslednja 4 meseca pokusawam da zatrudnim ali nikako neuspewa. Hvala vam unapred.

    Odgovoreno: 12. 09. 2012.
    • Poštovana,
      Sa kontraceptivima koje ste dobili u terapiji necete ostati u drugom stanju. Terapija prvog izbora je metformin. Sto se neplodnosti tice to je individualno ali svakako odredjeni stepen postoji
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #105261

    • Milena certic 14. 09. 2012.

      I ja imam isti taj problem: (saznala sam pre dva dana. A pokusavam sa trudnocom vec dve god. Meni je doktor prepisao istu kontracepciju 4 meseca pa da dodjem na kontrolu: (