Radena mi je kolposkopija i papa test, papa je treca grupa. . . Kolposkopski nalaz ne znam, treba da mi se radi kondezacija, hoce jedan deo grlica da otklone tj sve do zdravog dela. . . Zasto se to radi i sta se radi posle toga. .

    Odgovoreno: 20. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Pretpostavljam da postoji promena na grliću materice koju vaš ginekolog želi da otkloni. Prethodno se obično radi biopsija. A deo grlića koji se konizacijom otkoloni šalje se patologu na pregled. Tek po dobijanju tog nalaza znaćete kakav je dalji postupak