Postovani, u 17. Sam nedelji trudnoce i u toku procesa amniocineza doktor je na otpisnoj listi napisao da se vizuelizira cista horoidnog pleksusa. Nije uopste dao nikakvo objasnjenje i nisam ga nista pitala na tu temu jer sam tek prilikom preuzimanja otpusne liste procitala nalaz. Naglasila bih da je na otpusnoj listi koriscena jednina tj. U pitanju je jedna cista. Imam punih 38 godina i ovo mi je treca trudnoca pri cemu sam u prve dve trudnoce imala normalnu trudnocu koja se u trecem trimestru komplikovala gestacijskim dijabetesem (sada sam cim sam ostala u drugom stanju na rezimu ishrane propisanom od stranje nutricioniste kako mi se taj problem ne bi ponovo ili bar ne bi bio mnogo izrazem i u ovoj trudnoci) . Na samom pocetku trudnoce imala imala sam hematom koji je bio odojen od embriona i nestao je prirodno do 12. Nedelje kada sam radila double test koji je do vrlo dobar rezultat, naravno osim u delu starosne granice sto je uslovljeneo mojim godinama. Isto tako prilikom rutinskog pregleda cervikalnog brisa otkrivena mi je pozitivna vrednost ureapalazme i u 13. Nedelji sam popila (5 dana) erotromicin. Briseve sam dala na kontroli pre dva dana i sada cekam rezultate. Unapred vam se zahvaljujem na komentaru moje situacije a svrha mog pisanja je cista horoidnog pleksusa okojoj ne znam nista sem onoga sto sam procitala na internetu. Za dve nedelje idem na kontrolni ultra zvuk pa cu imati priliku da porazgovaram i sa mojm ginekologom ali bih vas za molila za komentar dod tog perioda kako bih taj ultra zvuk docekala sa vise informacija i znala da postavim prava pitanja. Unapred zahvalana, ivana perovic

    Odgovoreno: 20. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Cista horioidnog pleksusa može da ukaže na genetsku anomaliju. Kako ste vi već radili amniocentezu po dobijanju rezukltata ćete znati i odgovor na to pitanje-tj da li je sa bebom sve u redu