Postovani, preksinoc sam imala odnos sa muzem nakon cega sam primetila krv na carsavu. U toku odnosa nisam osetila nikakvu nelagodnost sem da sam se osecala nekako sire nego obicno (ne znam kako to da objasnim. . .) na carsavu je bila krv kao tokom perioda a na papiru je izgledalo kao da je pomesana sa sekretom. Stavila sam ulozak ali do jutra ni kapi. Danas je 2 dan posle toga i nema ni kapi krvi. Pomoslila sam da je mozda menstruacija poranila (20 dan od poslednje, kada je doslo do odnosa) ali to ocigledno nije u pitanju. Ono sto mi malo smeta je kada mi je besika malo punija osecam neko peckanje kao kada ima bakteeij u mokraci, da tako kazem. U toku trudnoce papa test mi je bio 3 pa 2 grupa posle porodjaja je ostala 2 a soktorka kaze da je sve u najboljem redu sto se tog tice. Na grlicu imam promenu (9-6 h povrsina) a pre 3 meseca su mi na kontrolnom uz nasli vecu kolicinu tecnosti u maloj karlici zbog ceg sam odlezala 8 dana u bolnica a niko mi nista nije rekao o cemu se radi. Nisam imala intervencije samo sam primala orvagol. Inace primljena sam kao da je u pitanju vanmatericna. Malo sam uplasena jer se stalno vucem po lekarima i kontrolisem papa test i jajnike jer mi je desni policistican a levi mikrocistican. Da li ovo krvarenje treba da shvatim ozbiljno i sta mi preporocujete od testova da bih bila sigurna da je sve u redu. Da napomenem da nakon porodkaja nisam imala ni jednu cistu i bila sam zaprepascena kad su me ostavili u bolnici zbog ze tecnosti. . . . Hvala vam unapred

    Odgovoreno: 13. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Krvavljenje nakon odnosa zahteva da se uradi kolposkopski pregled i pa test. Pitanje je i kakva je ta promena koju navodite na grliću. Takođe može da se desi i da se radi o upali grlića koja bi iziskivala uzimanje briseva na hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu i druge aerobne i anaerobne bakterije