Postovani ja bih vas pitala ja sam sad 03. Ovog meseca operisana od tumora na desnom jajniku. Nepravilna cisticna formacija velicine18x11x8. Cm glatke povrsine, napetog, kozastog, delom kalcifikovanog zida debljine 1. Cm lumena ispunjenog dlakama i lojem. Dijag. Teratoma maturum ovarii mene zanima od cega je to moglo doci i da miu to u aprilu nisu odkril; i nisat aneg tek u maju krajrem kad sam dobila jako krvarenje sa jakim bolovima. Hvala

    Odgovoreno: 25. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Teratom je benigni tumor sa kojim ste rođeni. Ne znam zašto nije viđen ukoliko je sada bio 18cm (ukoliko dobro čitam) . Nije navedeno da je maligna forma, tako da ste izlečeni. Teorije koje objašnjavaju zašto nastaje su brojne i ni jedna nije do kraja dokazana. Potrebne su samo redovne kontrole