Postovana dr dragana, pre svega, hvala na odgovoru na pitanje http: //www. Stetoskop. Info/pitanje-za-lekara-102044-answer. Htm! U medjuvremenu su stigli nalazi ponovljenog papa testa koji je druga grupa. Negativna sam na hlamidiju, miko i ureaplazmu, kao i na trihomonas, koji sam takodje ponovo proverila (posto je dr na visegradskoj komentarisala da lici na tu infekciju.) koristila sam vaginalete od kantariona i cinilo mi se da su malo ublazile sekret, ali ponovo se pojavio i svetlo zute je boje i drugacijeg mirisa. Odnosi su i dalje bolni i nemoguci, sto verujem da znaci da je grlic jos upaljen. Sta mi dalje preporucijete? Koje analize su mi ostale? Moze li da bude u pitanju b. Vaginoza s obzirom da je po brisevima prisutna fizioloska flora a candida spp je obelezena precrtanom nulom (sto bi trebalo da znaci da je negativno) , a u bojenju po gramu su epitelne celije, laktobacili i g+ koci (nadam se da sam ovo poslednje dobro procitala) ? Ima li svrhe da stavljam neopenotren ako su brisevi ok, a treca je grupa sekreta i smem li da ga koristim s obzirom na losu reakciju na macmirror? Sta jos moze da izazove upalu grlica? Moze li da nastane sama od sebe i kako se onda resava, s obzirom da su svi brisevi u redu? Mogu li u tom slucaju pomoci prirodne vag. Od nevena i kantariona da se ta upala sanira? Inace, pila sam dovicin, 1 kutiju, znaci nekoliko, mozda nedelju dana. Za desetak dana mi se dr vraca sa odmora pa cu proveriti jajnik. Izvinite sto vas mucim, ali puno toga mi je nejasno. Nikada nisam imala ovakve probleme, pa ni sama ne znam sta mi je ciniti, a bojim se da se ne iskomplikuje jer je vec puno vremena proslo. Hvala jos jednom.

    Odgovoreno: 23. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Da, moguće je da se radi o vaginozi. Neo penotran nije isti koa macmiror te ne bi trebalo da bude problema. Da li ste radili briseve na trihomonas i gonokok? Ukoliko niste bilo bi dobbro i to da proverite, pre terapuije neo penotranom