Postovani, pijem eftil od 500 miligrama, zanima me da li smem dapijem kontracepcivne pilule, hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 17. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Nije zabeležena intreakcija valproata (eftil) sa oralnim kontraceptivima, ali valproati mogu da dovedu do oštećenja jetre i poremećaja koagulacije, pa pošto sekontraceptivi izlučuju iz organizma preko jetre i kao+ko i oni mogu uticati na koagulaciju preporučila bih drugi vid kontracepcije (npr. Spiralu) . Ukoliko ipak želite oralne kontraceptive savetujem češće kontrole funkcije jetre, bubrega i faktora koagulacije