U 17. Nedelji trudnoce sam. Posto imam psorijazu, koristila sam belosalik na celom telu prvih 5 nedelja trudnoce. Do 10 na par tackica na telu. Interesuje me, da li i koje posledice po bebu mogu da se jave. Hvala u napred na odgovoru.

    Odgovoreno: 17. 07. 2012.
    • Poštovana,
      U principu, svi lekovi ili štetni faktori koji deluju u prvih nekoliko nedelja trudnoće ukoliko ne dovedu do spontanog pobačaja najverovatnije neće izazvati nikakve posledice. Nisam uspela za ovih nkoliko dana da nađem zadovoljavajući odgovor na vaše pitanje te vam ništa više ne mogu reći. Msmatra se da lekovi i druge štetne nokse u ranoj trudnoći deluju po principu "sve ili ništa ". Žao mi je što nisam od veće pomoći