Poštovanje! Pisala sam već jedanput i hvala vam na odg. Jako lijepo od vas što ste nam omogućili da vam pišemo! Mojoj bebi će 09. 08 biti godinu dana međutim nisam ga dojila niti sam za ovo sve vrijeme dobila menstr. Test je negativan radila sam ga, ali sam jako očajna i strah me je otić ponovno ginekologu ovdje jer ja sama znam šta sam prošla i kako su ljubazni, jedva sam živa ostala pri porodu beba je bila jako krupna i imala sam visok tlak. . Ne znam više šta da radim bojim se opet otić. . Jel mi možete reć šta bi me čekalo kada bih otišla ponovno na pregled? Unaprijed zahvalna i želim vam sve najbolje u vašem idućem radu. . Pozz iz bosne&hercegovine

    Odgovoreno: 17. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Trebalo bi da prevaziđete strah i da se javite makar na uz pregled. Obično se sada taj pregled radi sa praznom bešikom i vaginalnom sondom tako da nemate neprijatnost koja se oseća kada ne smete da mokrite. Potrebno je da se pogledaju materica i jajnici kako bi se napravio pravi plan za dalje (npr. Neka hormonska ispitivanja) . Ukoliko ste u mogućnosti idite i van svog mesta prebivanja (kad već tu niste uspeli da nađete pravog ginekologa) . Bez tog početnog pregleda sve bi bilo samo nagađanje, a to je ipak previše neozbiljno