Poštovani, ja se stvarno ispričavam što vam dosađujem. Naime nije mi jasan odgovor na moje pitanje. Ja sam vas pitala samnjuje li antibiotik augmentin djelotvornot kontracepcijskih pilula pa ste mi odgovorili samo ovo: -) . Pa bi htjela znati smanjuje li ili ne? Još jednom se ispričavam lijep pozdrav

    Odgovoreno: 13. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Prethodni put vam nisam ja slala odgovor, ali evo sada odgovaram. Pri istovremenoj upotrebi augmentina (tj amoxicilin +klav. Kis.) i kombinovanih oralnih kontraceptiva može doći do spottinga (tačkastog krvavljenja) . Takođe, zbog dejsta amoksicilina na crevnu floru može biti poremećena resorpcija estrogena i samim tim dejstvo kontraceptiva. Dakle, potrebna je i dodatna kontracepcija u tom periodu