Postovai dobar dan. Moj problem/pitanje je sledeci: do sada sam imala uredne menstrualne cikluse na 28/30 dana. U junu je menstrualni ciklus poceo 7 dana tog meseca. Ovog meseca mi je menstruacija kasnila 5 dana (4+5 nedelja) . Nakon odradjena dva testa za trudnocu sa negativnim rezultatima javila sam se kod ginekologa. Opis ultrazvucnog nalaza: uterus u avf, 76x36x35mm, endometrijum 17, 2mm, iza uterusa folikularna cista promera 36x16mm. Postavljena mi je dg: cystis ovarii follicularis retrouterinum danas mi je krenulo krvarenja, i receno mi je da od 16-og dana ciklusa pijem primolut nor 5 pa sve dok se ne vratim sa odmora. Na odmor idem 10-20 avgusta, pa je doktorica rekavsi joj taj datum predlozila da odlozimo krvarenje, koje bi se u avgustu trebalo javiti 8. Moje pitanje je sledece- da li ja smem toliko dugo da pijem tu terapiju, jer sam u uputstvu za uporebu videla naznaku da se tablete mogu konzumirati 10- 14 dana? Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 10. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Ukoliko ne želite da odlažete ciklus ne morate. Sve dok uzimate terapiju nećete dobiti menstruaciju. Pretpostavljam da je primolut nor dat zbog ciste. U tom slučaju nije baš dobra ideja produžiti terapiju