Pozdrav, imam 20 godina i sledeći problem - otprilike 20 puta dnevno moram da izvršim malu nuždu (da uriniram) . Tečnost unosim normalno, oko 1, 5 litar dnevno. Ali recimo ako popijem 2-4 dcl vode nakon pola sata moram u wc. Takođe bih napomenula da ponekad ne mogu da ispraznim totalno bešiku sve dok ne izvršim veliku nuždu jer kao da stolica blokira uriniranje, a kada izvršim veliku nuždu onda kao da se ti kanali pročepe i onda se isprazni i bešika, onda uriniram normalno. Ovo stanje traje već nekih godinu dana i prestala sam sa normalnim društvenim životom jer jednostavno sam vezana za wc, vrlo često moram u wc. Imam 20 godina, još uvek sam devica, nisam imala seksualne odnose, menstruacije su mi normalne i redovne. Posetila sam ginekologa apropo ovog mog problema, ali s obzirom da sam još uvek devica rekao mi je da je jedini pregled koji može da mi uradi pregled ultrazvukom ali tako da naveče kad krenem da spavam popijem litar vode i da odmah ujutru u 8h dođem na pregled pre nego što izvršim malu nuždu. Ali to je za mene neizvodljivo jer nema šanse da čitavu noć ne idem u wc, jer nakon što popijem litar vode ja bih morala u wc nakon pola sata! I onda bih morala da provedem sat vremena sedeći na wc šolji dok ne izbacim svu mokraću. Šta da radim? Nadam se da ćete mi odgovoriti i pomoći.

    Odgovoreno: 10. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Za početak uradite pregled mokraće (sediment i urinokultura) pa se javite urologu. Kod devojaka je moguće uraditi uz i transrektalno, jedino što je malo neprijatno, ali ne zahteva punu bešiku