Dobar dan! Da li bi ste mogli da mi odgovorite, znam da se sa upotrebom pilula za kontracepciju pocinje prvog dana menstruacije, da li bi mogla da pocnem sa upotrebom 3 dana kasnije, a da i dalje budem zasticena. . . ??? Molim vas odgovorite mi. .

    Odgovoreno: 10. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Oralne kontraceptive možete da počnete da koristite od 1do 5og dana ciklusa, s tim da ste u tom prvom ciklusu potpiuno zaštićeni samo ako korišćenje započnete prvog dana. U svim ostalim slučajevima (početak korišćenja od 2. Do 5. Dana) potrebna je i dodatna zaštita prvih 10 dana.