Poštovani, imam neklasičan pcos koji godinama držim pod kontrolom, dugo sam pila diane 35, zatim duphaston, sve po preporuci lekara. Ovog meseca dr mi je prepisala utrogestan i isti sam počela piti, od 16. Do 25. Dana ciklusa, 2x100mg. Za dva meseca je sledeća kontrola. Interesuje me šta da uradim povodom ove terapije, ako se tokom ta dva meseca desi trudnoća, s obzirom da ću biti na putu? Kako da se ponašam povodom pijenja utrogestana u narednom ciklusu ako izostane menstruacija/ desi se trudnoća, tj. Ne budem mogla "odrediti" prvi dan ciklusa? Hvala.

    Odgovoreno: 06. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Utrogestan je lek koji se prepisuje i u ranoj trudnoći a radi održavanja iste. Tako ako i ostanete u drugom stanju nema bojazni, jedino što bi tada terapiju trebalčo uzimati svaki dan dok se ne prepiše drugačije