Postovani, ja sam pre godinu dana operisala endometriozu ovde u italiji gde i zivim ali mi doktori ovde kazu da nesme da mi daju nikakvu terapiju da pijem jer sam operisala pre par godina trombo flebite na obe noge i kazu da nesmeju da rizikuju sa nikakvim tabletama i da za mene nema lek osim da ostanem u drugom stanju a oni kazu da je to tesko. Molim vas kazite mi dali sam ja toliko u riziku da imam dece ko sto oni kazu jer im ja neverujem bas mnogo sa nama strancima su dosta skrti sa recima ne interesuje ih da ti objasne niti da te negde upute mozda bi i ostala trudna da sam italijanka molim vas da mi objasnite dali ja zbog te operacije trombo flebite nemogu nista da pijem za endometriozu hvala unapred

    Odgovoreno: 30. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Posle operacije endometrioze obično se daje neka hormonska terapija, bilo kontraceptivi ili nešto drugo. Svakako da je poželjno da što pre ostanete u drugom stanju, a vaš prethodni problem jeste kontraindikacija za hormonsku terapiju. S obzirom da ćete i u trudnoći biti u malo većem riziku zbog tromboflebita morate biti na redovnim kontrolama kod vaskularnog hirurga kada ostanete u drugom stanju