Postovani, koristila sam kontraceptivne pilule vise od godinu dana i u protekla dva meseca sam napravila pauzu. Sada bih zelela da pocnem ponovo da ih pijem pa me zanima da li mogu da popijem prvu tabletu bilo kog dana ciklusa? Meni bi to bio 14. Dan. Znam da delovanje tablete nece odmah poceti.

    Odgovoreno: 30. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Sa oralnom kontracepcijom se počeinje između 1og i 5og dana ciklusa, s tim da ako se počne od 2, do 5, dana ciklusa morate dodatno vboditi računa o kontracepciji u prvom ciklusu u kome ste istu započeli. Ne preporučuje se započinjanje kontracepcije u drugom periodu