Postovani, molila bih vas za odgovor. Ja sam radila testove na hlamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu. Rezultati su pokazali da sam negativna na hlamidiju, a pozitivna na ureaplazmu i mikoplazmu. Moj decko je zatim uradio bris, i dobio je da je pozitivan na hlamidiju a negativan na miko i ureaplazmu. Zatim je uradio test na hlamidiju iz krvi, i pokazao je sledece rezultate prvi test iga 0. 17, a od 3 do 4 je granicna vrednost, a preko 4 je pozitivno, drugi test igg 3. 41, a granicna vrednost je od 10 do 15, a preko 15 je pozitivno. Kom testu verovati? I ako je negativan, zasto rezultati iz krvi nisu nulte vrednosti? Mozda je ovo pocetak infekcije? Kako je uopste moguce da on nema niko i ureaplazmu? Ja bih vas zaista molila za odgovor. Zahvaljujem se! Srdacan pozdrav!

    Odgovoreno: 25. 06. 2012.
    • Poštovana,
      S obzirom nas to da je kod vas dijagniostuikovana infekcija urea i mikoplazmom vi bi svakako trebalo da polečite tu infekciju. Serološki testovi kod vašeg partnera nisu 0 jer je verovatno nekada imao infekciju hlamidijom, a kako je ona i sada nađena u brisu pametnije bi bilo lečiti je. Pouzdanost testova je slična mada su serološki nešto pouzdaniji