Poštovani, dijagnostikovani su mi miomi različite veličine (od 2 - 5cm) na uterusu. Lekari koje sam konsultovala preporučuju praćenje mioma i u slučaju da se uvećavaju eventualnu operaciju. Interesuje me: 1. Koliki trebaju biti miomi da bi se operisali s obzirom da već imam problema zbog pritiska koji prave na bešici i crevima (često mokrenje i neredovna stolica) . 2. Da li se kod nas u nišu ili beogradu laparaskopski operiše u državnim bolnicama i da li ove operacije pokriva zdravstveno osiguranje? Miomi su mi otkriveni 20. 05. 2012. , pored laboratorijskih nalaza rađeni su mi pa test, brisevi - uredni nalazi u oba slučaja. Krvarenje nisam imala a menstruacije su mi uredne na 28. Dana. Imam povišen krvni pritisak, holesterol i trigliceride, povišen nivo šećera 7, 3 - 7, 8 (otac je bio na insulinu 20. Godina) , bolujem od angine pektoris kao i moja majka. Nisam pušač, ne pijem, visoka sam 160 a teška 65 kilograma. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 25. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Odluka o postupku sa miomima se donosi na osnovu kliničke slike. Ne znam da li se u nišu rade laparoskopske operacije ali u beogradu se rade (gak n. Front i iga višegradska) . Koliko znam postoji participacija koju vi plaćate ali bi svakako trebalo za detaljne informacije da se obratite kući u kojoj odlučite da rešavate svoj problem