Postovani doktore. Javljam se iz inostranstva, gde bas nisu idealni uslovi lecenja, sa zeljom da cujem vase misljenje. U maju sam bila na redovnoj kontroli kod ginekologa i uradjen mi je eho, naljena cista zutoga tela, i duboki papa sa nalazom enterokoka u vagini i na cerviksu i brojni leukociti. Date se mi vaginalete, ne secam se naziva ali su preparati na bazi amonijaka, posle cije upotrebe sam dobila uzasan vulvovaginit sa nalazom mnostava bakterija, candide i trihomonasa-sto me zbunilo jer odnose sa muzem nisam imala tokom i posle th. Nakon th, oralne i vaginaleta, vaginalni bris je radjen posle menstruacije koja je trajala 7 dana i bio je uredan. Posle 30 dana sam dobila ciklus i obilno krvarenje traje vec 8 dana, praceno nelagodnoscu u maloj karlici (kao u prvim danima ciklusa) i tupim bolom u predelu levoga jajnika bez temperature. Prosle god u ovo vreme imala sam slicne probleme, zbog folikularne ciste od 7cm, i pila primolut tbl t meseca. Da napomenem da sam u bg radila fsh i lh koji su bili niski kao i da sam bila pod jakim stresom. Molim vas savet sto pre posto se, kao koleginica, ne slazem sa ovdasnjim misljenjem po pitanju th- kiretaza

    Odgovoreno: 27. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Ukoliko krvavljenje ne prestaje na konzervativnu terapiju sledeći korak je eksplorativna kiretaža. Što se hormona tiče mogu da ukazuju na menopauzu. Sada kažete da je bris uredan, tako nije potrebna dodatna terapija