Trenutno sam na putu i nisam u mogucnosti otici ginekologu. Test na trudnocu mi je pozitivan, imam rh negativan faktor i interesuje me kada se prima injekcija (antitjela) i kada bih trebala, najkasnije, otici na prvi pregled? Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 23. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Smatra se da je "obavezan " pregled u 12toj nedelji trudnoće radi skrininga na genetske anomalije koji se tada radi te bih preporučila da se tada svakako javite. Ukoliko je prva trudnoća u pitanju (nije bilo ni porođaja ni pobačaja, nemrnih niti spontanih) od sredine trdunoće se rade antitela na četiri nedelje (ukoliko su negativna) ili češće. Rhogam se dobija po porođaju