Dobar dan, konstantno imam streptokoku grupe b u vaginalnom sekretu. Pila sam po anti biogramu amoxicilin 8 dana a zatim i tetraciklin 15 dana i ona je i dalje u sekretu ali je rezultat bez anti biograma i nemam sada nikakve simptome. Radila sam paralelno i analizu za hlamidiju is mokrace, vagine i krvi i nalaz je pozitivan samo u rezultatu iz krvi igg i iga - pozitivan i u fazi evolucije. Dva puta isti rezultat bez obzira na terapiju. Moje pitanje je: obzirom da planiram trudnocu, da li je potrebno jos leciti streptokoku b u sekretu pre trudnoce i hlamidiju u krvi?? Jako bi mi znacio vas odgovor! Hvala unapred!!

    Odgovoreno: 23. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Za grudnoću je bitniji cervikalni od vaginalnog brisa. Da li je potrebno dalje lečenje ili ne zavisi od količine uzročnika i kliničke slike. Ukoliko je kod vas dijagnostikovana hlamidijalna infekcija neophodno je i da partner uradi bris na hlamidiju