Postovani, u januaru mi je dijagnostifikovan pcos. Do tada sam pila logest tablete i imala redovne menstruacije. Nakon prestanka koriscenja logest, ja jos uvek nisam dobila menstruaciju. Radila sam analize hormona, ogtt, i endokrinolog mi je prepisao glucophage, ali je naglasio da nemam izrazenu isulinsku rezistenciju i da nije siguran da ce mi te tablete pomoci. Pijem ih vec 2 meseca, 2x500mg i jos uvek nista. . . Sta vi mislite?

    Odgovoreno: 23. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Lek prvog izbora u terapiji pcos jeste metformin (glucophage i sl. Preparati) pa se tek potom uključuju oralni kontraceptivi. Eventualno bi trebalo sa endokrinologom dodatno da porazgovarate o povećanju doze i terbalo bi da se uradi ginekološki ultrazvuk. Metforminu treba svakako više vremena da reguliše ciklus