Postovani, pre neki dan sam bila kod ginekologa zbog ucestalog bola u donjem delu stomaka i bolu u predelu jajnika. Ustanovljene su mi ciste na oba jajnika i materica naglasenih rogova, kolposkopija nalaz uredan, jos cekam nalaze papa testa, utanovljena mi je mala upala i dobila sam tablete ciprocinal i chymoral da pijem jednu nedelju. Receno mi je da se obavezno javim kod endokrinologa. Nista mi nije receno u vezi takvog oblika materice, pa se bojim da li ce to predstavljati smetnju kad budem resila da ostanem u drugom stanju, i kako da resim problem sa policisticnim jajnicima, ako je moguce bez upotrebe hormona i kontraceptivnih pilula.

    Odgovoreno: 17. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Što se tiče oblika materice koji navodite ne bi trebalo da bude problema a zatrudnjivanjem s obzirom da je u pitanju blaga promena. Lek prvog izbora u lečenju policističnih jajnika je metformin a kontraceptivi su na drugom mestu ali je svaki pacijent priča za sebe te je prethodno potrebno uraditi određene analize. Tim problemom se bave i ginekolozi i endokrinolozi tese tako bilo kom specijalisti možete obratiti