Pozdrav zeljela bih da vas pitam da li je moguce da sam trudna. . . Odmos sa deckom sam imala prije 3 dana i nije ejakulirao u mene. . Odnos nije bio uopste dug jer se oboje bojimo da ne bi ja ostala trudna. . Sada me malo brije jer zadnju menstruaciju sam imala 25. 5. Kako sam izracunala to su bili neplodni dani jer 7 dana nakon odnosa trebam bodit mensruaciu ali grudi me uopste ne bole kako inace bude 7 do 10 dana prije mestruacije. . A danas mi se ponovo pojavio vaginalni sekret. . . Molim vas pomozite mi da li sam ostala trudna. . . . Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 17. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Kalendar plodnih i neplodnih dana nije pozdan metod kontracepcije. Nije moguće ovako rano ustanoviti trudnoću. Ukoliko izostane ciklus uradite test na trudnoću pa se u zavisnosti od rezultata obratite ginekologu. Savetujem vam da razmislite o ozbiljnijoj kontracepciji kako bi ste izbegli ovakve situacije