Postovani, intresuje me u vezi moje supruge koja ima 26 godina i koja se porodila prije 5 mjeseci, tokom te 3 trudnoce (prve 2 trudnoce sasvim normalno) imala je problema prokrvarila je u 2 mjesecu ali srecom sve je bilo u redu uzrok je bio neki hematomcic ili kapilar tako da je moralo stogo mirovanje i pazenje do 4-5 mjeseca dok fetus (dijete) neozivi, sta se desava na stomaku sredinom trudnoce izvise pupka pojavila se kao mala kuglica plavkaste boje (kao vena okrugla) redovnim pregledom kod doktora rekli su da ce to samo tokom trudnoce i posle porodjaja da se povuce ili makne kako vec, posle porodjaja ta kuglica sto je bila se malo uvecala i prosirila i vidljiva je po malo na stomaku ili preko garderobe donekle i nije vise plava kao balon je npr. I kada se pipa kao kesa vode ili kako vec. . A stomak joj je i dalje onako malo veci ostao i sto je vrlo vazno jos nije dobijala redovni ciklus menstruacije (ovo dijete doji od prvog dana dok ovo dvoje djece nije dojila) ona se osecala i oseca dobro non-stop kao i sada i nema nikakvih bolova i tegoba. . A prije mozda otprilike 10 dana (trajalo 2-3 dana pa proslo) sada to isto opet pocele su noge da joj otijecu u stopalama i zglobovima sa jedne i druge strane da joj se cak ni zglobovi nevide kad se pipa kao voda trenutno je tako i vec 2-3 dana, cak je i cesce mokrila sad zadnji dan. . Jeste da je na noge skoro po citav dan oko djece i nestaje. . Pa nas intresuje sta moze da bude u pitanju jedno i drugo! Unaprijed vam hvala! Poz.

    Odgovoreno: 18. 06. 2012.
    • Poštovani,
      Promen iznad pupka možeda bude i kila. Potrebno je da se javite hirurgu na pregled. Što se ciklusa tiče sve dok doji dete ciklus može i ne mora da dobije, individualno je. Zbog otoka nogu javite se internisti