Imam 44 god, neredovnu menstruaciju, dobijem i po 8, 9, i 10 dana ranije, sad vise neznam ni kako da racunam plodne dane, molim vas da mi nesto kazete u vezi takve situacije.

    Odgovoreno: 22. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Potrebno je da koristite dodatnu zaštitu. Kalendar plodnih i neplodnih dana nije zadovoljavajuća kontracepcija. S obzirom na godine možete razmisliti i o spirali koja je komforan metod kontracepcije (naravno prethodno je neophodno da uradite ginekološki pregled, kolposkopiju, uz i patest te ako je sve uredno možete koristiti spiralu)