Dobar dan. Moje pitanje se odnosi na mogucu trudnocu, jucer sam imala spolni odnos, bez zastite, racunala sam da mi plodni dani pocinju u srijedu, no na internet tablicama za plodne dane oni su poceli u petak jos, sto mi nikako nije jasno jer sam uvjek ih racunala i bilo je ispravno. Ja bih htjela uzeti kontracepcijsku pilulu day after, no neznam jel ima potrebe, no i tu dolazi do problema, jer nemam ginekologa i dok rijesim tu papirologiju vec bi bilo kasno ukoliko dode do trudnoce, zamolila bih vas da mi kazete sto da radim? Imam u planu otici u bosanski brod po pilulu jer ih mogu dobite bez recepta, pa me zanima koje mi mozete preporuciti, hvala unaprijed.

    Odgovoreno: 23. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Verujem da ste do sada rešili problem. Za ubuduće predlažem da se opredelite za neku sigurniju kontracepciju od kalendara plodnih dana (npr. Oralne kontraceptive ili spiralu) kako ne bi ste ponovo bili u neprilici. Inače na tržištzu trenutno kao postkoitalni kontraceptiv postoji samo escapelle i koristi se najkasnije do 72h od spornog odnosa (što bliže istom to bolje)