Pozdrav, stara sam 22 godine, student, udata 3 ipo meseca. Imam redovne menstruacije oduvek. Skoro sam bila kod ginekologa i rekla mi je da imam uvecane folikule, rekla je da je to zbog stresa i nije mi nista prepisala. Nisam imala problema sa menstruacijom, osim toga sto u zadnje vreme ponekad u toku ovulacije osecam blagi pritisak u jajnicima. Doktorica mi je rekla da je to od promene sredine i svih ostalih faktora. Kad sam dosla kuci malo sam se zabrinula, jer znam da su policisticni jajnici sindrom koji imaju mnoge zene. Nije mi nista prepisala, saom mi je rekla da se opustim, a za crvenilo na grlicu materice prepisala mi je vaginalete. Rekla je ako budem imala problema da zatrudnim da odem na stimulaciju ovulacije. Sta mi predlazete? Inace zivim zdravo, imam 1. 79cm i 69kg, ne jedem masno ni slatko previse. Planiram da opet odem kod ginekologa, da cujem i drugo misljenje. Nemam akne, maljavost, ni jedan drugi simptom policisticnih jajnika. Takodje, u oktobru sam bila na ultrazvuku i tada je sve bilo u redu! Trenutno imam nezasticene odnose u cilju trudnoce. Hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 23. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Ukoliko se koleginica nije izjasnila u smislu policističnih jajnika (a po ovome što ste napisali rekla bih da nije) nemate razloga za brigu. Da li će bilo koja žena imati problema sa zatrudnjivanjem ili ne to niko ne može da zna dok ista ne pokuša. Ako budete imali problema (a prema sadašnjim standardima smatra se da je u pitanju bračna neplodnost ukoliko par godinu dana pokušava da ustvari trudnoću redovnim odnosima) svakako se javite na pregled