Trebao bi mi savet. . . . Razmisljam o abortusu, a u petoj nedelji trudnoce sam. . . . Koliko je to bezbedno ako se uzme u obzir drzavna bolnica i koliko bi to moglo kostati? Hvala

    Odgovoreno: 26. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Legalni prekid trudnoće se radi do 10te nedelje. Radi se u opštoj anesteziji. Moguće su brojne komplikacije (krvavljenje, ruptura materice, zbog čega bi eventualno mogla da se radi histerektomija) pa i ona najgora, a ne vezano za mesto rađenja intervencije (u privatnoj ili državnoj ustanovi) . O ceni se morate raspitati na mestu gde se odlučite za intervenciju