Postovani, obavila sam sve preglede i lekar mi je prepisao pilule novynette. Krenula sam sa koriscenjem 5. Dana menstruacije tacnije 03. 05. Tog meseca mi je ciklus bio 29. 04. Tablete sam pila redovno 21. Dan od 24. Maja pravim pauzu medjutim tek danas sam dobila menstruaciju tacnije 29. 05. Sta da radim? Kada da pocnem sa novom kutijom tableta? Da li po pravilu da pocnem da pijem 8-mi dan sto znaci 31. 05 iako mi jos uvek traje ciklus? Molim vas da mi sto pre odgovorite. Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 25. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Do sada ste verovatno rešili dilemu. Za ubuduće, kontraceptivi se piju po šemi 21/7, tj pijete tablete 21 dan pa pravite pauzu 7 dana i 8og počinjete novo pakovanje. Ovo ne važi za preparate yazz i qlaira koji imaju placebo tbl. I piju se u kontinuitetu