Imam devojcicu staru 2, 5 godine, rodjene u 41 nedelji carskim rezom i devojcicu staru 4 meseca, rodjene u 37 nedelji carskim rezom. Stariju cerku sam dojila 12 meseci, a mladju samo 3 meseca jer sam izgubila mleko. Nakon porodjaja sa starijom devojcicom prva menstruacija je usledila posle 5 meseci, sada jos uvek nisam dobila menstruaciju iako ne dojim vec dve nedelje. Interesuje me da li je to normalno i kada mogu zapoceti sa koriscenjem kontraceptivnih pilula? Ili da mi prporucite neko dugotrajnije sredstvo zastite jer mi je nakon dva hitna carska reza, treca trudnoca zabranjena. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 26. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Ukoliko ste isključili trudnoćumošete koristiti oralne kontraceptive ili spiralu, šta vama više bude odgovaralo. Neophodno je da pre toga obavite kolposkopski pregled i papatest, uz određene laboratorijske analize kako bi se isključile kontraindikacije za ovaj vid kontracepcije