Poštovani, da li bi mogli da mi preporučite neki narodni lek (hrana, čaj) za amenoreju i koliko amenoreja može da bude opasna? Amenoreju imam oko 8 meseci.

    Odgovoreno: 26. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Dugotrajna amenoreja može da dovede do osteoporoze. Ukoliko niste u prirodnoj menopauzi i niste u drugom stanju neophodno je da se adekvatno lečite komercijalnim preparatima a u dogovoru sa ginekologom i endokrinologom i nakon utvrđivanja uzroka amenoreje