1. Da li je moguće zatrudneti peti dan ciklusa

    Pitanje broj: #142235

    Imala sam zašticen odnos, međutim kondom je pukao a da nismo ni primetili. Odnos se desio 5. dana moje menstruacije (koje su uglavnom redovne i ujednačenog trajanja, i dalje nije sasvim prosla), pa je moje pitanje, da li ima potrebe za pilulom za dan posle? Znam da postoje male šanse za trudnoću i zato želim stručnije mišljenje.

    Odgovoreno: 25. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Ne preporučuju se odnosi tokom trajanja menstrualnog krvavljenja. U ovom slučaju je važno na koliko dana dobijate menstruaciju. Ako su kraći ciklusi moze biti opasnost jer se spermatozoidi mogu zadržati u vagini i 48 h. Ako je duži ciklus, niste u opasnosti od neželjene trudnoće.