1. Bolovi i krvarenje nakon gubitka jednog od dva ploda

    Pitanje broj: #140969

    Imam 32 godine. Ove godine sam imala spontani pobačaj u 7-8. nedelji. Posle dva meseca ostala sam trudna. Doktorka je videla dva ploda, ali, na žalost, jedan se izgubio pre šeste nedelje. Od tad sam imala dva veća krvarenja i povremene bolove u stomaku i krstima. Još uvek mi ide blag braonkast sekret,  na periode se pojačava, pa se izgubi... I tako u krug. Traje već desetak dana. Da li se to organizam čisti i da li će druga beba biti u redu? Imam terapiju - progesteron injekcije na dva dana i utrogestan na 8h po 200mg.

    Odgovoreno: 12. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Koliko ste opisali, Vi ste pod kontrolom ginekologa i na terapiji ste koja se daje u takvom slučaju. Da bi se pratilo stanje embriona, potrebno je da se uradi ultrazvučni pregled i verifikuje ne samo veličina embriona, već i srčana radnja, kao i praćenje šta se dešava sa hematomom koji se stvorio, i zbog čega vi krvarite.