1. Va i VI grupa sekreta i kako ih lečiti

    Pitanje broj: #142237

    Porodila sam se 07. 08. 2015. Na redovnom ginekološkom pregledu urađen je bris. Nađena Va i VI grupa sekreta, koristila sam macmiror vaginalete ali bez uspeha, doktorka mi je ovaj put prepisala lomexin vaginalete 2x1 od 600gr, međutim nisam sigurna da je to terapija za lečenje obe grupe. Da napomenem pre porođaja urađen je bris, II grupa je bila tad. Nije mi jasno kako je došlo do promene s obzirom da odnose još uvek nakon porođaja nisam imala. Šta je u ovom slučaju potrebno prvo lečiti i da li je prepisana terapija odgovarajuća? Da napomenem još, bebu ne dojim više.

    Odgovoreno: 25. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Razumem Vaše probleme. Potrebno je da uradite cervikalni i vaginalni bris na bakterije i gljivice, cervikalni bris na chlamidiu, mycoplasmu i ureaplasmu. Potrebno je prođe 5 do 7 dana od poslednje terapije. Mislim da se bezrazlozno brinete. Posle porođaja po nekad je jača vaginalna sekrecija koja nije uvek patološka. Preporučujemo da odnose možete imati ako partner koristi kondom.