Poštovani, imam redovan ciklus, menstruacije su relativno obilne i traju oko 5 dana. Poslednji odnos sam imala u maju mesecu (uz prezervativ) i nakon toga sam imala jos 4 redovne menstruacije. Ono sto me brine je poslednja menstruacija, koja je pocela "na vreme", ali je bila mnogo oskudnija nego obicno. Trajala je takodje 5 dana, ali je sadrzaja bilo manje i krv je bila nesto tamnije boje. Dodatnu brigu su mi zadaju grudi koje su i nedelju dana nakon zavrsetka natecene (nikada mi se nije desilo da se ne vrate "u normalu" nakon menstruacije) . Od ostalih neuobicajenih simptoma izdvojicu blagu nadutost stomaka, za koju verujem da je u korelaciji sa zatvorom, koji se javlja u poslednjih mesec dana. Moje pitanje: da li postoji mogucnost da sam u drugom stanju? Da li su ovo simtomi neke upale/blesti? Ili nema razloga za zabrinutost? Naravno, otici cu kod lekara, cim se vrati sa godisnjeg, ali bih volela da cujem necije stucno misljenje pre toga. Hvala!

    Odgovoreno: 12. 10. 2015.

Komentari na pitanje: #140961

    • U 26 +6 sam nedelja trudnoće dr mi je rekla da je posteljica od grlica 27mm udaljena kada me je gledala transabdominalnom sondom. Pregledala me je i vaginalnom sondom merila je duzinu grlica kaze da je 40mm zatvoren, a posteljica udaljena 10mm. Da li postoji mogućnost da se podigne i da li je opasno?