Postovani! Molim vas da me posavetujete. Naime radila sam test na hpv virus i receno mi je da imam virus 18, radjeno je starom metodom, u drugoj laboratoriji sam radila bris novom potvrdnom metodom i test je negativan. Kome verovati!? I started dalje. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 09. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Kod mladjoih osova moze se desiti da se organizam sam izbori sa virusom. Predpostavljam da imate promene na epitelu grlica materice i da ste zbog toga radili hpv tipizaciju. . Potrebne su redovne kontrole (kolposkopija i pa)