Postovani, po uz sam u 36 ned trudnoce, a po menst u 35 ned trudnoce. Na poslednjem uz, koji je bio pre 5 dana dr mi je video lakune na posteljici (cini mi se da je pomenuo da imaju krv u sebi, il' tako nesto) doktor nije zakazao dalji blizi pregled. Imam zakazan ctg i redovnu kontrolu tek za 2-3 ned. Jedino sto mi je rekao jeste da mirujem i da ne dizem tesko. I da se to dogadja. I da se u slucaju jakog bola u predelu stomaka javim u bolnicu. Sta su te lakune i na sta ukazuju? Da li su opasne za bebu, mene i sam tok porodjaja? Da li to znaci da je placenta pocela da se odlubljuje? I kako mogu imati normalan porodjaj ako je delimicno odlubljena. Stepen zrelosti posteljice je 2\3.

    Odgovoreno: 09. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Nadam se da je vas doktor da je video nesto sto bi bilo riskantno za vas, odmah bi vas uputio u bolnicu. Ovakko zakazao vam je redovnu kontrolu koja se standardno praktikuje. Vama jedino ostaje da ponovite uz pregled ukoliko ste uznemireni.