Postovani, mozete li mi reci da li je moguce da menstrualni ciklus kasni usljed koristenja kapsula cefaloxen, koje su mi propisane radi bakterije u urinu? Naime, ciklus mi kasni skoro mjesec dana, a odnose sam imala iskljucivo sa koristenjem zastite. Takodjer sam imala promjenu klime radi godisnjeg odmora, pa da li je moguce da je sve to skupa doprinijelo kasnjenu mjesecnice? Hvala vam unaprijed.

    Odgovoreno: 17. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Potreban je pregled kako bi se utvrdio razlog izostanka menstruacije. Uzimanje te vrste leka nije razlog. Stres od promene sredije bi mogao ali ako se na pregledu zakljuci da je sve u redu.