Postovani, pitanje je u vezi moje cerke. Ona ima 17 godina, od nedavno je seksualno aktivna. Danas je imala odnos gde je pukao kondom na samom kraju. Primetila je nesto neobicno i izmakla se da ne bi svrsio u nju, ali sumnja da nije uspela bas na vreme. Posto joj je 4 dan ciklusa, jos joj se menstruacija nije zavrsila, da li je potrebno da uzme pilulu za dan posle? Ne bih bila rada da joj remetim hormonski ciklus ako nije neophodno. Unapred hvala na odgovoru, dragana

    Odgovoreno: 11. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Potpuno razumem vasu zabrinutost, ali potrebno ja da vi ili ginekolog vase cerke je posavetuju da se odnosi izbegavaju u toku menstrualnog ciklusa, da biste dobili pravi odgovor potrebno je da znamo sve o ciklusu vase cerke, jer se samo na osnovu toga moze zakljuciti da li je u tom periodu bila smanjena fertilnost. Pilula za dan posle moze da bude resenje. Ako je kratak ciklus.