Poštovani, imam problem sa depresijom koju je izgleda produbila višegodišnja upotreba kontracepcijskih pilula (9 godina) . Na početku su mi odgovarale yasmin pilule, ali poslije par godina počelo mi je srce preskakati, gušiti me u grlu, drhtavica, ošamućenost, libido ne da mi je pao nego mi se gadi vidjeti i muški pol i dijete, povraćam (bukvalno) na sve živo, nezaintresovana za sve i ne znam šta ću sa životom i najgore od svega suicidalne misli. Imam 39 godina i mislim da su one veliki uzrok ovome mom stanju. Cijeli endokrini sistem je narušen. Željela bih čuti vaše mišljenje? Unaprijed zahvaljujem!

    Odgovoreno: 11. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Nadam se da sa ovakvim problemilma imate svog psihoterapeuta, sa kojim bi trebalo da resite ovu situaciju. Sto se tice uzimanja kontraceptivnih pilula u tako dugom periodu, neophodno je uraditi sistematski ginekoloski pregled i doneti odluku da lije i dalje bezbedno koriscenje tableta. Mislim da biste mogli da konsultujete i endokrinologa, da se proveri funkcija stitaste zlezde.