Postovani, koja je razlika izmedju dijagnosticke i operativne laparoskopije? I da li se dijagnosticka moze raditi i uz prisustvo hlamidije npr. , posto je trazen samo vaginalni i cervikalni bris pred zahvat, a ja sam imala pojacanu zutobelu sekreciju pre menstruacije. . Da li je potrebno na svoju ruku i te analize odraditi? I koji su rizici ako se ne urade? Hvala unapred

    Odgovoreno: 11. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Da biste dobili potpun odgovor potrebni su i neki detalji koje vi niste naveli. Koje ste zivotne dobi i, i dosta toga,.

      to je savremena metoda koja se koristi za lecenje nekih oboljenja ali i za dijagnostiku kada druge manje invazivne metode nisu dale odgovarajuce odgovore vasem ginekologu da bi mogao da vam predlozi uspesnu terapiju.

      najbolje je da se radi kada su svi brisevi bez patoloskog nalaza.