Pozdrav! Pre godinu ipo dana sam bila na ginekoloskom pregledu zbog nepodnosljivog svraba. Radila sam bris na gljivice i bakterije ali je bio uredan. Tada mi je doktorka dala preventivne vaginalete. Medjutim, ja od tada (a i pre pregleda) imam uvek iste simptome. Pojacan sekret, neprijatan miris, svrab, posle menstruacije crvenilo, zbog cega koristim pamucne uloske, itd. Takodje imam i problem sa stitastom zlezdom, pijem lekove svakog dana, cula sam da to moze da ima jak uticaj. Drzala sam dijetu za kandidu, i pokusala sa raznim vaginaletama, jednom mesecnom se ispram irigatorom ali nista. Molim vas recite mi sta jos treba da uradim. Ovo je nepodnosljivo! Unapred hvala!

    Odgovoreno: 11. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Niste naveli vazan podatak, a to je koliko imate godina. U starijem zivotnom dobui, taj svrab se drugacije tretira.

      posto mi se cini da ste mladja osoba potrebno je da uradite: cb i vb na bakterije i gljivice, test na vaginozu, cb na ureaplasmu, mycoplasmu i chlamidiu, i posle detaljnog pregleda sa tim nalazima treba odrediti terapiju prema izolovanom uzrocniku. Po nekada pojava svraba se vezuje i za alergiju na neka kozmeticka sredstva ili uloske koje koristite. U svakom slucaju neoiphodno je kompletno ispitivanje