Postovani, imam 34 godine i imala sam redovne menstruacije do 21. Januara ove godine, nakon toga sledeca je bila tek 12. Marta, normalna, pa nakon tri dana krece oskudno braonkasto krvarenje, po par kapi dnevno, da bi 26. Aprila dobila odliv. Tada odlazim kod lekara, gde dobijam terapiju orgametril pet dana po dve, pa do kraja kutije po jednu, himoral i injekcije amikacin sedam dana jer je doktorka na uz videla vodenu cistu 4x2 cm. Orgametril sam pocela da pijem 30. Aprila i krvarenje je prestalo potpuno nakon 24 casa. Nastavila sam da pijem po jednu dnevno, medjutim 18. Maja sam opet dobila, to je bila menstruacija, malo obilnija drugi dan, ali normalnog trajanja. Od tada do danas jos nisam dobila opet, a posto je bila ta jedna menstruacija odradila sam hormonski status i vrednosti su sledece: sedmi dan, cetrnaesti dan i 21. Dan: estradiol 67, 468, 453, progesterone 0, 34, o, 40, 0, 40, fsh 9, 5, 5, 1, 1, 3 lh 3, 9, 12, 7, 3, 1 i prolactin u 8, 11 i 14 casova 23, 9, 19, 4, 10, 3 prve nedelje, 43, 0, 24, 2, 42, 1 druge nedelje i 89, 0, 41, 5, 26, 3 trece nedelje. Sta mi mozete reci o ovim vrednostima, a vezano za poremecen ciklus i vodenu cistu? Na uz drugi jajnik, materica potpuno cisto, sve u redu. Hvala

    Odgovoreno: 14. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Potrebno je uraditi uz pregled i zavisi od toga dali dista raste ili ne i kakav je sadrzaj. Osin toga uraditi tumor markere za jajnik. , kolposkopiju i pa nqalaz. Konsultovati endokrinologa sa nalazima koje ste uradili. Posle toga doneti odluku o daljem lecenju