Postovanje, usanovljena mi je candida sekret vi grupa koristila sam nistatin vaginalete i lomexin ali nista ne pomaze, sekret je i dalje prisutan. Ako mozete da mi kazete sta treba da koristim da se resim tih problema. Nalaz je palpatorno uredan mozete mi objasniti sta to znaci i da li je candida izleciva. Hvala

    Odgovoreno: 14. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Nazalost gljivicne infekcije cesto recidiviraju. , narocito se stanje pogorsava posle menstruacije. Potrebno je da uradire cb na ureaplasmu, jer nekada ona hoce da daje tu simptomatologiju. Leci se prema antibiogramu ukoliko je izolovana (oba padtnera) .

      sto se gljivica tice aplikujte gynofort vag crem posle dve menstruacije. Ako predhodne analize budu takve da je samo gljivicna infekcija